Az Ego kicsiny világa ;-)
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Elfelejtettem a jelszót
 
Olvasgatom...
 
 
társalgó
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
Site Meter


moon phases
Directors - Rendezök
Directors - Rendezök : Quentin Tarantino

Quentin Tarantino

cinemax,  2005.03.20. 03:16

"Ha úgy vesszük hogy a film a vallásod akkor, minél több filmet nézel meg, annál közelebb kerülsz Istenhez"-Q.T

Image hosted by Photobucket.comImage hosted by Photobucket.com

Quentin Tarantino

Született:
1963. március 27. 158x229

Portré
Amerikai rendező és színész, akinek személyét a legnagyobb filmsztároknak kijáró kultikus tisztelet övezi. Mióta az eszét tudja, hithű mozirajongó: a kisujjában van az egész (amerikai és távol-keleti) filmtörténet.
S hogy miként lett e két lábon járó, élő filmlexikonból napjaink egyik karizmatikus rendezőegyénisége? Középiskolai tanulmányait félbeszakítva színészetet kezdett tanulni, ezt azonban hamar otthagyta, s egy videotékában helyezkedett el, szabadidejében pedig forgatókönyveket írt. Első filmjét, afféle baráti házimozit a nyolcvanas évek közepén forgatta, de az opus jelentős része tönkrement az előhívás során, ezért azt nem fejezte be. Következő munkája, Tiszta románc című forgatókönyve négy éven át járta a legnagyobb hollywoodi stúdiókat, és többszöri visszautasítást követően végül Tony Scott készített belőle filmet.
1992-ben, újabb, Kutyaszorítóban című forgatókönyvét már maga rendezhette meg, hála Harvey Keitel anyagi és erkölcsi támogatásának. E mozival azonnal magára vonta a szakma és a közönség figyelmét – a filmet nem csak ő írta és rendezte, de egy kisebb szerepet el is játszott benne. Tarantinónak nincsenek skrupulusai, ha ihletet keres: a Kutyaszorítóban cselekménye voltaképp nem más, mint a rendező egyik kedvenc mozijának, a hongkongi Ringo Lam City on Fire című filmje bő tízperces zárójelenetének másfél órássá növesztett változata. Emellett egy sor további kedvenc filmjéből – elsősorban az 1974-es Harc a föld alattból, illetve John Woo munkáiból – is több motívumot kölcsönzött hozzá Tarantino.
Következő filmje, a Ponyvaregény című két és fél órás opus, melynek szintén írója és rendezője is Tarantino volt, a Cannes-i Filmfesztiválon Arany Pálmát ért, emellett a legjobb forgatókönyvnek járó Oscart is megkapta.
Tanulmányok és elemzések tömege született arról, hogy mi a siker titka. Amiben a legtöbb kritikus egyetért: Tarantino munkáinak frissessége nem kis részben annak köszönhető, hogy a szerző szakított a hollywoodi dramaturgia egyik megcementesedett tételével, a lineáris történetvezetés egyedül üdvözítő voltának kényszerképzetével, arról nem is beszélve, hogy jelenleg a teljes hollywoodi mezőnyben nem akad senki, aki ilyen eleven, az élő nyelvhez ennyire közel álló dialógusokat képes írni.
Tarantino újabban szeretett írója, Elmore Leonard műveinek megfilmesítését tervezi: négy regény jogát már megvette, s – Jackie Brown címmel – az első produkciót már le is forgatta.

Cinematrix

Egy G-Portálos Tarantino lap

INTERJÙK 

Kill Bill

Quentin Tarantino: „Ez az én elképzelésem egy három óránál is hosszabb akciófilmről"
2004/04/30
Min vérzik el egy sor hongkongi kung-fu film? Miért nem szabad ragaszkodni a forgatókönyvhöz? Honnan kapta a Menyasszony az igazi nevét? Mi a helyzet Michael Madsen cowboykalapjával? Milyen lesz a Kill Bill Vol. 3? Hogyan került a Pussy Wagon, a Punicmerci Missy Elliot klipjébe? Az alábbi interjúban Tarantino minden kérdésre választ ad.

- Látta a Missy Elliot-videoklipet a Pussy Wagonnal, a Puncimercivel?

Nem, de baromi kíváncsi vagyok rá. Pedig bekapcsoltam a tévét, hadd menjen, de még nem sikerült elcsípnem. De tudok róla. Találkoztam vele a Grammyn, és beszéltünk róla. Különben a Puncimerci az enyém, tőlem kellett kölcsönkérniük. Nagy megtiszteltetés volt. (nevet)

pwagon.bmp

- Drága volt a Puncimerci?

Fillérekért megkaptam, mert a forgatások végén mindentől meg kell szabadulni, és így a legmenőbb cuccokon is olcsón túladnak. Egyébként mi dekoráltuk ki az egész kocsit.

- Valaki azt mondta, ön mániákusan imádja a női verekedéseket.

Nem, egyszerűen csak lenyűgöznek. Umáéknak egy csomó olyan kung-fu filmet mutattam, amiben kegyetlen jó női harcosok vannak, mint például Angela Mao. Meg van egy csodálatos japán színésznő, Meiko Kaji, hát ő is hatalmasakat verekszik a filmjeiben. Darylnek (Daryl Hannah-nak – a szerk.) megmutattam a They Call Her One Eye-t (Akit félszeműnek hívnak), ami egy nagyon dögös női bosszúfilm.

- Úgy hallottam, voltak harcjelenetek, amiket újraírt.

Igen, mert az nem működik, hogy az ember megír valamit az íróasztalánál, aztán körömszakadtáig ragaszkodik hozzá. Ami az íróasztalomnál okénak tűnt, arról a forgatási helyszínen, mondjuk Kínában vagy a Barstow-sivatagban kiderült, hogy nem az. De teljesen soha nem dobtam ki semmit, ugyanakkor azt sem hagytam, hogy gúzsba kössenek az eredeti elképzeléseim. Egyébként én ezt nem is improvizációnak, hanem inkább a hely adta inspirációnak, ihletnek tartom. Ez a rendező dolga, észre kell vennie a pillanatot, látnia kell, hogy a helyszín vagy egy színész, egy statiszta, de akár egy kutya is valami pluszt vihet a filmbe. Erre van a forgatás, én nem hiszek abban a hitchcocki izében, hogy mindent pontosan úgy csinálsz, ahogy előre kigondoltad. Nem, én ihletet akarok, elkapni az életet.

uu.bmp

- Lesz harmadik rész is?

Nem zárom ki, gondolkoztam már rajta. De ha lesz is, nem most. Az jutott eszembe, hogy játszódhatna tizenöt évvel később. És nem a Menyasszony lenne a főhősnő, hanem Nikki, Vernita lánya Már mindent kitaláltam, persze nem a teljes történetet, csak az alapokat, a mitológiát, és szerintem nagyon ütős volna. Sofie Fatale-nak (Julie Dreyfus karaktere – a szerk.) az első részből is nagy szerep jutna, mert ő nevelné fel. Igaz, kéz nélkül. (nevet) A Japánban bemutatott változatban ugyanis Sofie-nak mindkét kezét levágják. A mi változatunkban is, csak nem mutatjuk. Valamikor az elkövetkező években szeretnék is pár jelenetet felvenni Julie Dreyfusszal, amíg ilyen korban van, aztán eltenni a felvételeket, hogy amikor szükségem van rájuk, csak elő kelljen vennem. De a lényeg az, hogy a harmadik részben Nikki indulna bosszút állni, tizenöt év múlva, húszévesen. És meg kellene ölnie a Menyasszonyt. Más nézőpontból látnánk a sztorit.

- Uma és a férfiak között nincsenek akkora harcok, mint Uma és a nők között. Ez véletlen vagy szándékos?

Nem, ez tudatos. Budd (Michael Madsen karaktere – a szerk.) lényege eleve nem a harc. Budd nem tud kung-fuzni, és a kardozásban sem valami nagy ász. Ugyanakkor herkulesi ereje van, ennek ellenére nem terveztem vele nagy harcot. Bill-lel más a helyzet, hiszen kell valamilyen lezárásnak lenni, de szerintem a film végén már senki nem akart volna egy újabb hatalmas csatát. Egyébként épp ezen vérzik el egy csomó hongkongi film: az utolsó harc túl nagy, pedig addig már annyi verekedést láttunk, hogy egyszerűen belefáradunk. A Kill Bill végére mindenesetre mindig is egy nagy párbeszédet terveztem. De hát ezért vagyok az, aki vagyok, ezért vagyok Quentin. Ez az én elképzelésem egy három óránál is hosszabb akciófilmről: egy negyvenperces dialógussal végződik.

- Tényleg utálta Michael Madsen cowboykalapját?

Hát, eléggé. De Michaelnek tetszett, úgyhogy nem vitatkoztam vele, inkább megkértem Larry Bishopot (ő Larry Gomez megformálója – a szerk.), hogy vetesse le vele. És ez a kalaplevétel meghatározó lett az egész karakter számára. Na, ez például olyasmi, amit nem terveztem el előre, nem szerepelt a forgatókönyvben. Michael teljesen odavolt, ez a jelenet lett a film egyik nagy pillanata, pedig csak viccnek indult. Megkérdeztem Davidet (David Carradine-t, Bill alakítóját – a szerk.) is, melyik a kedvenc jelenete, és ő is azt mondta, hogy az, amikor Michael leveszi a kalapját. Az én kedvenc pillanatom viszont az, amikor észreveszem a szemében, hogy le fogja venni. Mindenkit kinyírhatna, ha akarna, ő mégis úgy dönt, leveszi a kalapját, és megy.

madsenkalap.bmp

- Úgy hallottam, hogy a forgatókönyv írásakor Bill szerepét David Carradine-nek szánta, aztán mégis mást (Warren Beattyt – a szerk.) keresett meg vele. Miért?

Ez így nem teljesen stimmel, mert nem rá gondolva írtam a forgatókönyvet, de miközben ezzel a másik színésszel konzultáltam, közben épp Carradine önéletrajzát olvastam. Az a címe, hogy Endless Highway, és az egyik kedvenc életrajzom, mert mire a végére értem, baromi közel éreztem magamhoz Davidet. Bámulatosan tud írni, és én teljesen beleszerettem, de már előtte is nagy rajongója voltam a színészetének, mindig is az egyik nagy bálványom volt. A könyv olvasása közben arra is rájöttem, hogy ugyan teljesen ellenkező irányba vinné Billt, de hogy iszonyú jó lehetne a szerepben. Szóval egyfolytában róla morfondíroztam, de közben folytattam a munkát a másik színésszel. Aztán végül mindketten rájöttünk, hogy ez nem a mi közös filmünk, ezért búcsút intettünk egymásnak, és nekem szerencsére volt kivel folytatnom.

- Volt valami, amit a második résznél máshogy csinált, mint az elsőnél?

Ez érdekes. A két részt ugye egyszerre forgattuk, de az első rész után jöttek a premierek, az interjúk, a kritikák, a világot járva megtudtam, hol mit gondolnak az emberek, hogy mondjuk mi a vélemény Koreában, és kíváncsi voltam, mindez befolyásolni fog-e. De amikor visszamentem a vágószobába, kiderült, hogy nem befolyásol. Mert ez a film az volt, ami. Akkor sem tudtam volna változtatni rajta, ha tényleg akartam volna. De nem akartam.

- Miért volt kisípolva a Menyasszony igazi neve a filmben?

carr.bmp

Egyszerűen azért, mert nem akartam, hogy hamarabb kiderüljön a neve, mint ahogy én szeretném.


- És miért ez a neve?

Umának jutott eszébe a Beatrix. Még ’93-ban találta ki, amikor a Ponyvaregényt forgattuk. A vezetéknév, a Kiddo pedig onnan jön, hogy szeretem így szólítani azokat a csajokat, akiket bírok. Szia, Kiddo, hogy vagy? (a „kiddo" jelentése magyarul kb. csibém, szivi – a szerk.) Ez olyan kedves megszólítás a barátnőimnek, de Bill már akkor Kiddónak szólította a Menyasszonyt a forgatókönyvben, mielőtt eszembe jutott volna, hogy ez lesz a vezetékneve.

- Milyennek tervezi a két rész DVD-kiadását?

Na, ez nagy meló lesz. Amikor végeztem a második rész promóciójával is, és végre visszatér az életem a megszokott kerékvágásba, akkor csinálunk egy hatalmas gyűjtői kiadást. Megihlettek az Amerikai pité-sek Behind the Crust dokumentumfilmjei, én is valami hasonló nagyot szeretnék, bemutatni az egész Kill Bill-mitológiát. De most még úgy beszélek erről az egészről, hogy igazából nem is tudom, miről beszélek. Meg kell várnom, hogy vége legyen ennek a nagy pörgésnek, és normálisan összpontosíthassak.

Miramax

 

Quentin Tarantino: „Engem a nemzetközi mozi különböző őrült műfajai neveltek fel"
2003/09/30
Szereti-e bajor szexkomédiákat Quentin Tarantino, mit csinált a kultikus direktor a Kínai Nagy Falnál, miért nincsenek a Kill Billben tipikus tarantinós párbeszédek, mi a legszomorúbb dolog, ami egy rendezővel történhet? – A Cinematrix Los Angeles-i tudósítója Quentin Tarantinóval, Lawrence Bender producerrel és a Kill Bill szereplőivel találkozott.

A Beverly Hills-i Four Seasons Hotel legfelső emeletén a Miramax stúdió asszisztensei kétségbeesetten intézkednek a telefonon. Quentin Tarantino az utolsó pillanatban meggondolta magát; nem megy az étterembe, a szobájában ebédel, steaket hasábburgonyával.

Közben gyülekeznek az újságírók, hogy egy órán belül kezdetét vegye a Kill Bill című film sajtótájékoztatója, ahol kerekasztal-beszélgetéseket tartanak a film készítői és bizonyos szereplői.

Tarantino világoskék pólóban, Kill Bill feliratú bőrdzsekiben, Red Bull-lal a kezében érkezik. Később kiderül, a Red Bull kimaradhatott volna, Tarantino így is épp elég gyors beszédű, nemcsak a Kill Billről magyaráz szenvedéllyel, hanem mindenről, ami filmmel kapcsolatos. Pozitív energiája – amit a kollégái emlegetnek – átsugárzik mindenkire a szobában.

A Kill Billben Tarantino sajátságosan ötvözi kedvenc műfajait, a 70-es évek szamuráj- és kung-fu filmjeit, az urbánus akcióvígjátékot és a spagettiwesternt. A műfajoknak ez a felvonultatása Tarantino számára természetes választás volt, mivel évtizedeken keresztül szívta magába több kontinens különféle filmjeit.

Az eredetileg egyrészesnek készülő film két részben kerül majd a mozikba – az ilyesmi az ázsiai filmpiacon ez idáig sem volt szokatlan, bár Tarantino hozzátette, hogy a Kill Bill kettévágása nem csak a film hosszúsága miatt előnyös döntés. „Ilyen intenzitású jelenetek mellett az első rész végén a néző, bár kíváncsi, de úgy érzi, egyelőre ennyi elég volt. Olyan ez, mint mikor nagyon finomat főztél, de nem tudod megenni egyszerre az egészet."

A film cselekménye nem bonyolult, Tarantino kedveli az egyszerű, de abszurd méretekig nyújtható történeteket. A Ponyvaregény és a Kutyaszorítóban című filmjeiben sem volt másról szó, mint egy maffiatörténetről, illetve egy bankrablásról, a Kill Bill esetében pedig a bosszúállás klasszikus forgatókönyve került megfilmesítésre. „Négyből három kung-fu vagy olasz westernfilm témája a bosszú. Egy ilyen egyszerű cselekmény megfilmesítése az igazi kihívás számomra" – mondja Tarantino – Maga a történet kiszámítható. A Menyasszony meg fogja ölni az első 4 embert, aki a listáján van, közben Billhez akar eljutni. Azt ugyan nem tudod, hogy megöli-e Billt, vagy sem, bár hozzáteszem: a film címe Kill Bill. (nevet) Tehát a kérdés nem az, hogy kit fog megölni a Menyasszony, hanem az, hogy hogyan teszi azt."

Egy ilyen történet mellett elképzelhető, hogy a Kill Bill-ből sok rajongó hiányolni fogja a tipikus tarantinós párbeszédeket. A rendező elmondta, hogy nagyra értékeli, ha tetszenek a párbeszédei, de úgy érezte, hogy legújabb filmjébe nem illettek volna bele. „A Menyasszony nem fog sokat beszélni, ölni fog. Mindamellett van a filmben tarantinós párbeszéd, csak japánul. Nagyon büszke vagyok a japán dialógusra, én készítettem a feliratot hozzá."


Girl Power

Tarantino filmvilágában a nők nem a gyengébb nem képviselői. Ősi vadászösztön vezérelte bosszúvágy hajtja őket, akárcsak a férfiakat. Hogy Tarantino ezúttal miért döntött női karakterek mellett, ennek több oka is van. Ahogy a rendező elmondta, Ázsiában már hagyománya van a női harcművészek ábrázolásának. Ezek a karakterek nem szeretők, hanem egyedülálló nők, kiknek szüleit lemészárolták, így gyerekkoruktól kezdve a bosszúra készülnek. „A baráti körömben nagyon sok nő van, mikor együtt nézzük ezeket a nöi kung fu filmeket, a hatás mindig pozitív. Ezek a filmbeli nők magabiztosságot sugallnak. Megszállottak, de nem pasast keresnek az ágyukba. A nőismerőseimnek ez mind tetszett, és úgy gondoltam, másoknak is tetszeni fog. Arra, hogy Tarantino miért találja meg a megfelelő hangot a női nemmel, Vivica Fox adott választ. A filmben a Vernita szerepét játszó színésznő elárulta, hogy Tarantinót három, különböző kultúrából jött nő nevelte fel, ugyanis édesanyja közös lakást bérelt egy színes bőrű és egy spanyol anyanyelvű asszonnyal.

A Kill Bill női főszereplője, Uma Thurman közvetlenül a forgatás előtt teherbe esett. Tarantino szerint a késés ellenére sem jöhetett szóba másik színésznő, a Menyasszony szerepét Umának írta, ő volt a múzsája. Mint később kiderült, a forgatás elhalasztásának megvoltak az előnyei is. „Egy három különböző országban forgatott produkció előkészületei sokkal több időt igényelnek, mint amennyit eredetileg szántunk rá" – jegyzi meg Tarantino. A terhesség Umának is segített karaktere megformálásához. A Menyasszony ugyanis állapotos, és a vérengzésben a gyermekét is elveszti. A jelenet, amelyben a Menyasszony 4 év után felébred a kómából, és a gyermekét elvesztett nő sikolya tör fel belőle, Tarantino egyik kedvenc jelenete.


Szereposztás

Nem Uma Thurman az egyetlen, kinek Tarantino személyre szóló szerepet írt a Kill Bill-ben. A japánul is folyékonyan beszélő francia színésznő, Julie Dreyfus már 10 éve jó barátságban van Tarantinóval. „Mindig is szerettem volna Julie-val dolgozni, a háromnyelvű ügyvédnő szerepét neki írtam" – állítja a rendező. Dreyfus szerint az egyik kulcs Tarantino rendezői zsenialitásához a megfelelő szereposztás. „Pontosan tudja, hogy aknázhatja ki legjobban az emberek képességét" – mondja a színésznő.

A félszemű Elle Driver karakterének megálmodásakor Tarantino rögtön tudta, hogy Daryl Hannah fogja játszani a szerepet, aki alkatilag is megfelelő vetélytársa lehet Umának (mindkét színésznő magas). Hannah a Kill Bill-lel egy időben három másik filmen is dolgozott, ennek ellenére olyan kiválóan elsajátította a szamurájkard forgatását, hogy edzője, Sonny Chiba elnevezte őt „kék szemű szamurájnak".

A japán filmek hatása alatt álló Tarantino nem csak amerikai színészekre gondolt a szereposztáskor. A Battle Royale (2000) című filmben figyelt fel a tinédzser Chiaki Kuriyamára, akinek egy kegyetlen testőrlány szerepet írt a Kill Billben. A tinédzserlány kemény fizikai tréningen vett részt Los Angelesben, ahol amellett, hogy elsajátította a repülő guillotine használatát, minden vágya az volt, hogy elmehessen Disneylandbe.

Egy másik japán karakter, Hattori Hanzo kardkészítő mester szerepét Tarantino Sonny Chiba kedvéért írta a forgatókönyvbe. (Magát a karaktert is egy japán sorozatból kölcsönözte.)


Forgatás

Sonny Chiba nemcsak szerepet kapott a filmben, hanem a színészek fizikai felkészítésében is részt vett, a szamurájkard használatára oktatta őket. Egy másik ázsiai harcművész, Yuen Woo-Ping – aki többek között a Mátrix koreográfusa volt – kínai harcművészetre tanította a szereplőket. A fizikai edzésen kívül japán nyelvet oktattak, hétvégén pedig mindenki Tarantino házában gyülekezett, ahol régi kung-fu és westernfilmeket néztek a színészek.

A tréning végeztével a stáb Kínába utazott, hogy megkezdjék a film forgatását egy japán, egy kínai és egy amerikai csapat közreműködésével. „A kínai csapat egy kicsit ideges volt – meséli Tarantino –, féltek, ha valamit elrontanak, ki lesznek rúgva. Összehívtam mindenkit, és elmondtam nekik, hogy olyan hangulatot szeretnék teremteni, ahol mindenki fontos. Ha valaki hibázik, esetleg kiabálni fogok, de nem ül rögtön egy amerikai a repülőre, hogy idejöjjön, és elvegye a munkát."

Julie Dreyfus így nyilatkozott a forgatásról: „Tarantino mindig jókedvűen jött dolgozni. Jó körülötte lenni, mert pozitív energiát áraszt, látszik, hogy szereti amit csinál. A legapróbb részleteket is kidolgozza, pontosan tudja, mit akar." A pletykát, miszerint Tarantino arrogáns lenne, Julie Dreyfus cáfolja. „Ezt csak irigység szülte, mert hirtelen lett sikeres ember. Ha eltöltesz vele egy kis időt, rájössz, hogy a mozi iránti rajongása a szíve mélyéből jön, ezért csinál jó filmeket. Nem kereskedelmi, politikai vagy reklámcélok vezérlik filmkészítéskor, hanem azt csinálja, amit ő szeret."

Tarantino másik szenvedélye, a zene fontos eleme minden filmjének. „Nem tudok továbbhaladni az írással, amíg ki nem találom, hogy mi lesz a film nyitó dalbetétje. A Kill Bill esetében már előre tudtam, hogy ez a „Bang Bang, My Baby Shot Me Down" című dal lesz. Azt pedig még a forgatókönyv megírása előtt kitaláltam, hogy flamencozene lesz hallható Uma és Lucy Liu harca közben. A zene segít abban, hogy megtaláljam a film ritmusát. Ezenkívül, ha megkérnél, hogy csináljak egy válogatást a kedvenc dalaimból, nagyjából a filmzenéimet kapnád meg" – mondja Tarantino.

Tarantino a napi 14 óra munka mellett a szórakozásra is hagyott időt Kínában. A producerrel, Lawrence Benderrel hatalmas rave partyn vettek részt a Kínai Nagy Falnál, ahol a technozene mellett kínai rock and roll is szólt a hangszórókból, hazafele menet viszont kisebb kalamajkába keveredett a társaság. Az amerikai forgatás alatt Daryl Hannah-val a mexikói Tijuana városában elfogyasztott vacsora után az étterem mögötti sztriptízbárban kötöttek ki.


Vallása: a mozi

Tarantino sikere a világ minden táján annak köszönhető, hogy a rendező pontosan tudja, mire van szüksége a tengerentúli közönségnek. „Engem a nemzetközi mozi különböző őrült műfajai neveltek fel, a német szexkomédiáktól kezdve az olasz westernfilmekig. A Kill Bill esetében különösen nagy gondot fordítottam arra, hogy kitöröljem az amerikai filmkészítés módját az emlékezetemből. A forgatás előtt és alatt rengeteg filmet néztem meg a Shaw fivérektől, azzal a céllal, hogy az ő kameramunkájuk, vágástechnikájuk legyen természetes számomra. A Kill Bill hangtechnikusait is arra kértem, hogy felejtsék el a most divatos hollywoodi T3-hangzást. Ha a modern hangtechnika 5%-nál többet ad egy film élvezetéhez, akkor már nem olyan jó a film. Az ázsiai mozi mindig is nagy hatással volt rám – folytatja Tarantino –, hadd mondjak egy példát. Annak idején a Kutyaszorítóban kapcsán azt kérdezgették tőlem az amerikaiak, de még az angolok is, hogy a film végén Mr. Orange miért mondja meg Mr. White-nak, hogy ő egy beépített zsaru. Ázsiában ezt senki nem vonná kétségbe. Persze hogy el kellett mondania, hiszen tisztelte a másikat, aki az életét áldozta fel érte. Ázsiában megértik az ilyen dolgokat."

Az ázsiai rajongók kedvéért az ottani mozikban a Kill Billnek egy másik, kevésbé megvágott változata fog megjelenni.

Az 1997-es Jackie Brown óta Tarantinónak a Kill Bill az első filmje. A rendező az utóbbi években inkább az írásra koncentrált, nekikezdett egy háborús témájú forgatókönyvnek Inglorious Bastards címmel, ami egyre nagyobb terjedelmű lett. Jelenleg e könyv sorsa bizonytalan, nem tudni, mi lesz majd belőle, nyilatkozta Lawrence Bender producer és régi barát.

A hosszú hallgatás okáról mint filmrendező Tarantino így beszélt: „A legszomorúbb dolog, ami történhet egy rendezővel, aki sokat dolgozik, hogy megcsömörlik. Minél több filmet csinál, annál kevesebbet fog moziba járni, a filmkészítés is munka lesz számára. Nekem a film sosem volt munka. Számomra a film egy művészi elhivatottság, vallás. Ha úgy vesszük, hogy a film a vallásod, akkor minél több filmet nézel meg, annál közelebb kerülsz Istenhez. Filmet pedig ne azért csináljon az ember, hogy egy új házat tudjon venni Barbadoson, hanem azért, mert igazán filmet akar forgatni. Ha pedig éppen nem dolgozol, akkor menj, éld az életed, találkozz a barátaiddal, legyél szerelmes, törd össze a szíved, legyenek kalandjaid, hogy majd tudj mit visszaadni az új filmedben. Úgy érzem, nagyon szerencsés pozícióban vagyok, hogy nem a megélhetésemért kell filmet csinálnom."

Csánk Petra

 

Quentin Tarantino

Itt kukkanthatjátok meg mit produkált a gyerek. Látható, hogy a 2 film amit totál õ csinált ( a gyengébbek kedvéért az aláhúzott filmek ;) ) azok növekvõ bevételt produkáltak. Bevételek $-ban

Quentin Tarantino, azt hiszmem sokaknak mond ez a név valamit. Háááát nem véletlenûl, az biztos. Vagy szereti valki morbid beállítotságú filmjeit, vagy nem. Filmjeire jellemzõ, hogy egyáltalán nem szokványosak, itt játszodnak a Földön és a "földön". Nem találhatunk bennük millió $-os trükkfelvételeket, ûrhajókat. Meg pozitív hõsökat se. Egyszerû, mégis érdekes emberek a szereplöi.. ha éppen verik õket ugyanúgy össze esnek mint a valóságban. Mincs Sly meg Swarci szindroma, de biztos, hogy nem is lesz. T. bebizonyította, hogy lehet egy film, jó úgy is, hogy nincs benne SUPER sztár, de még csoda-trükkök sem. Nem véletlenül hozztam fel ezt a párosítást, biztos találkoztatok a Space Jam c. filmel. Én nem néztem meg, (nem is fogom) szóval csak azért, hogy itt leírjam, hogy milyen én nem megyek be a moziba. De hallottam, hogy szar. Pedig Õ szerepel benne meg Õ. És szuper-csoda-virtuális grafikával készûlt, belekerûlt egy vagyonba. Amerikában végre felfoghatnák, hogy idiota népükön kívûl senkit nem érdekelnek bárgyú filmjeik. Vissza térve az erdeti témára; Tarantino filmjei mind egytõl-egyig érdekesek, a Ponyvaregény ami a leghíresebb lett 4 milllió $-ba kerûlt es 200 milliót $ -os hasznot hozott. Most pedig jöjjenek a filmek:

Kutyaszórítóban
Reservoir Dogs

Ezt a filmet már sokan láthattátok akáar az HBO-n. A sok szar között gyémántként fénylik egy -egy jobb film.. mint ez is. Tujátok mikor bemuttaták sokan rosszul lettek a leplezetlen brutalitás láttán, erre csak mosolyogtam: jól jelmenzi az amerikai álomgyár mellekhatását ez a mérhetetlen szentimentalizmus. Tari is meglepödött, hogy nagy példaképei rosszul lettek a szadista jelentektõl. :))) A film egészen olcsón jött ki, (he he!! persze mert több pénz nem volt rá!!) 30 ezer $-ból. 3 hét alatt forgatták le, és 1992-ben mutatták be. Azt hiszem már érthetõ miért olyan szegényes a film diszlete. A történet arról szól, hogy egy rablóbanda akciója balul sûl el, akció után találkoznak a raktárban. Az akciót sosem láthajuk, csak beszélnek róla, hogy ki mit látott. Minden szereplöt megismerünk ekkor, hogyan került az ügybe etc. Van köztük egy zsarú is, akinek feladata, hogy lebuktassa a nagyfõnököt De szerencsétlent hasba lövik, persze társai nem merik kórházba vinni.... :) Szóval a végén a zsaruk tesznek az ügy végére pontot: megrohanják a raktárat és lelõnek mindennkit. Jó film csak ajánlani tudom.

Ponyvaregény
Pulp Fiction

Ezt azt hiszem nem kell bemutatnom. A film cennes-i Arany Pálma dijjal lett jutalmazva. Mindenki ismeri azt a jelenetet amikor a bérgyilkos( Travolta) hátra fordul a kocsiban és véletlenül elsül a kezében lévõ pisztolya, és pechére a hátsó ülésen ülõ fószer fejét találja el. Az agyvelõ az egész hátsó ülést elborítja. Amíg az ember nézi a jelenetet hülyére röhögi magát, de ha igazándiból belegondolunk egyáltalán nem is olyan vicces. Aztán ott van a bokszoló, (Bruce Willis) mikor a négerrel elkapják a buzik; Bruce W. ahogy válogat a fegyverek között, az megint nem semmi. Elöszõr egy baseball ütõ, aztán láncfürész, majd megakad a szeme egy szamúráj kardon; áhitatal veszi a kezébe. Szóval elmondva így semmi -látni kell.

Tiszta Románc
True Romanc
Ezt a filmet nem õ redezte, csak a forgatókönyvet irta meg. Sajnos nem is olyan eredeti, mint társai. Tarantino régi forgatókönyve adta az alapot. A The Open Road a 80-as évek közepén keszült el. Hamar rájött, hogy ez igy nem adható el. (mindjart megtudjatok miért) Ezutan Tari 2 részre szedte szét "mester mûvét" : A Született gyilkosokra és a Tiszta románcra. Ugye meg a történet is hasonló??? Aztan a Tiszta románc parlagon hevert addig, amíg Tari be nem futott mint állat. A történet a Boney és Calyd-ra emlékeztet: egy srác meg egy csaj összejon, a csaj volt prosti. Ûlükbe "pottyan" egy kis drog, úgy 500.000 $ értékben. A maffia indul utánuk. A film nagyrésze üres járat, de akad egy-két "gyöngyszem"-jelenet is. >:-) Pl: a kiscsaj mit birkozik össze a bérgyilkossal, alig durva!!

Desperado
Desperado (ha ki hinné ezt el?)
A végére maradt ez a filmecske, melyet csak az érdekesség kedvéért tettem be. Robert Rodriguez rendzte a filmet. A forgatókönyvet sem Tari produkálta. Egy rövid epizod szerepig láthatjuk õt a filmen. De mintha ez a rész filmejibõl ugrott volna elõ. A Desperadoról annyit, hogy véres, morbid, de nen eredeti, hianyzik belõle a történet.

Page

For Naomi-chan :-)

 qt_profile_nihongo.jpg

 

 
Hasznos Linkek
 
Melegedj a tüznél
 
Movie Linkek:
 
Érdekes honlapok:
 
Homepages:
 
Zene, klippek:
 

NOTE:

All Pictures belong to the respected artists and movie companies. No money is made in the usage or making of this site. Please support the artists by buying their movies. I do not upload any of these pictures and images. None of these pictures and photos are mine. If Your picture, image or photo is on here and you want it off, email me and I will take it off right away: 

  zen.titusz@gmail.com 

 


Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?